4. 4. 2019

Ženy remizovaly ve Walesu

Ženská reprezentace sehrála ve čtvrtek večer první přípravné utkání s Walesem a oba celky se rozešly smírně 0:0. Odveta je na programu v neděli.

Češky se připravují na podzimní start kvalifikace ME a v prvním poločase měly procentuálně větší držení míče, největší šanci však měla domácí Fishlocková, ale skóre se díky zákroku brankářky Votíkové neměnilo. Utkání sledovalo 2168 diváků, což je rekord domácí ženské reprezentace v přátelských mezinárodních utkáních.

Po hodině hry měla velkou příležitost střídající Chlastáková, ale minula branku. Ani po přestávce diváci branku neviděli a Češky se tak s Walesem rozešly smírně 0:0, stejně jako před dvěma lety v rámci Cyprus Women‘s Cupu 2017. Odveta je na programu v neděli od 12 hodin.

„Do zápasu na těžkém terénu jsme vstoupili dobře, nenechávali jsme velšskou brankářku v klidu rozehrávat akce na defenzivní hráčky a dobrým presinkem jsme rozbíjeli rozehrávku hned v zárodku. V 18. minutě jsme však propadli a přežili velkou šanci domácího týmu. Hra byla následně vyrovnaná, chybělo nám více klidu v předfinální a finální fázi hry. Nebezpečně pak pálila k tyči domácí Fishlocková, ale brankářka Votíková nás podržela. Druhý poločas začal tlakem domácích, my jsme na to zareagovali střídáním. Zejména Chlastáková týmu pomohla a po hodině hry pálila z dobré pozice velice nebezpečně. V závěru jsme byli lepším týmem, ale Bužková střílela nad branku. Remíza je vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá. Velšanky nám předvedly rychlou přechodovou fázi, my zase byli fotbalovějším týmem a více tvořili hru. Těšíme se na nedělní odvetu,“ řekl k prvnímu utkání asistent trenéra Miroslav Jíra.