11. 3. 2020

Ženy se proti Mexiku neprosadily

Na závěr Cyprus Women’s Cupu nastoupily ženy ve středu proti Mexiku a proti svému soupeři se i přes převahu nedokázaly prosadit. Duel tak skončil bezbrankovou remízou. Za měsíc čeká ženský národní tým kvalifikace ME ve Španělsku. 

Do druhého utkání na turnaji vstoupily Češky lépe než proti Finsku, byli aktivnější, ale první nebezpečnější střelu si připsaly soupeřky. Campos však zamířila do boční sítě. Na druhé straně dvakrát zakončovala nepřesně kapitánka Lucie Martínková.

Česká brankářka Vaníčková musela ukázat své umění po čtvrthodině hry, kdy vytahovala střelu Palacios. Vedoucí brankou neskončil ani trestný kop, ze kterého poslala míč nad branku Svitková.

Po změně stran se převaha Češek zvýraznila, ale chyběl potřebný důraz a klid v koncovce. Stašková nevyzrála na brankářku Santiago, gólem neskončila ani střela Svitkové z otočky. Z dálky to zkoušela střídající Šlajsová, ale zamířila nad branku.

Ani střídající Veselá se neprosadila, po rohovém kopu Svitkové tečovala míč na přední tyči také mimo cíl. Maxičanky se do útoku dostaly až v závěrečných momentech duelu, střela Jiménez byla ale nepřesná. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

Proč ženy šlo o generálku na další kvalifikační utkání, které se odehraje 13. dubna ve Španělsku. Na začátku června se pak Češky představí doma proti Ázerbájdžánu a Moldavsku.

Cyprus Women’s Cup 2020 - cypruswomenscup.net 

Mexiko - ČR 0:0

ŽK: Muñoz - Bartoňová
ČR: Vaníčková – Sonntagová, Cahynová, Sedláčková J., Bartoňová (60. Necidová) – Martínková I. (57. Dubcová K.) – Martínková L. (75. Veselá), Svitková, Stárová (75. Janíková), Černá (60. Šlajsová) – Stašková (80. Voňková)

Další termíny utkání kvalifikace ME 2021:
13.04.2020  Španělsko – Česká republika
05.06.2020  Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020  Česká republika – Moldavsko
18.09.2020  Česká republika – Polsko
22.09.2020  Polsko – Česká republika
Podrobnosti: UEFA.com