1. 3. 2020

Ženy se sešly před Cyprus Women’s Cupem

V neděli večer se v Praze sešel národní tým žen před Cyprus Women’s Cupem 2020, kam se Češky přesunou v pondělí. Na turnaji se střetnou s Finskem a Mexikem.

Kádr ještě není kompletní, až v pondělí se po cestě k týmu připojí sestry Dubcovy a kapitánka Lucie Voňková. V týmu nakonec bude chybět z rodinných důvodů Jitka Chlastáková, po delší době se však hlásily Eva Bartoňová a Antonie Stárová. „Jsem ráda, že jsem zpět, protože mi to samozřejmě chybělo. Já jsem se těšila vždy na každý sraz, a tím že jsem byla v Itálii, tak o to víc, že budu s českýma holkama,“ uvedla Bartoňová, která na podzim trápilo zranění. „Bylo to hodně těžké. Nejdříve to vypadalo na pár týdnů, nakonec jsem byla mimo čtyři měsíce,“ popsala svoji situaci česká obránkyně.

Úsměvy na všechny strany rozdávala na srazu také Antonie Stárová. „Hodně jsem se těšila. Na zápasy, že zase budu s týmem a můžeme pracovat dohromady“ prozradila záložnice hrající v USA za NC State University. „V Americe to funguje tak, že na podzim máme sezonu a na jaře přípravné období. Takže mám odehrané jen dva zápasy, ale cítím se hodně dobře. Na Kypr a na jakýkoliv sraz se vždy hodně těším,“ konstatovala ke své formě Stárová.

Češky se na Kypru střetnou s Finskem a Mexikem. „Pro nás je to vždy skvělé, že jsme více dní pohromadě. Tím, že nás čekají jen dvě utkání bude více času v tréninku na něčem zapracovat,“ řekla k turnaji Eva Bartoňová. „Očekávám vyrovnané zápasy a očekávám, že oba dva vyhrajeme. Finsko se vyznačuje tvrdší hrou, takže na to my se určitě připravíme a vyrovnáme se jim v této části hry. Myslím si, že bychom měly být techničtějším týmem a zvládnout tento zápas,“ dodala Antonie Stárová.


Ženy A - Women’s Cyprus Cup 2020 - Kypr - cypruswomenscup.net
05.03. 14:30  Česká republika – Finsko (Larnaka, AEK Arena)
11.03. 12:00  Mexiko – Česká republika (Larnaka, AEK Arena)

Další termíny utkání kvalifikace ME 2021:
13.04.2020  Španělsko – Česká republika
05.06.2020  Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020  Česká republika – Moldavsko
18.09.2020  Česká republika – Polsko
22.09.2020  Polsko – Česká republika
Podrobnosti: UEFA.com