12. 3. 2021

Ženy se střetnou se Švýcarskem v Chomutově, odvetu bude hostit Thun

Oba termíny barážových utkání o postup na ME 2022 do Anglie mezi českou reprezentací a Švýcarskem byly potvrzeny. Češky přivítají soupeřky v Chomutově 9. dubna od 16 hodin, odveta se hraje v Thunu o čtyři dny později.

„Dostali jsme nejsilnějšího soupeře, který je velmi nepříjemný, což dokazoval i ve své skupině s Belgií. Švýcarsko je favoritem tohoto dvojutkání, ve světových tabulkách je před námi, ale my to nevzdáváme a dokud bude sebemenší šance na postup, budeme bojovat. Chceme uspět a postoupit,“ uvedl po losu minulý týden trenér českých reprezentantek Karel Rada.

K dispozici by měl mít trenér pro dvojutkání i kapitánku Lucii Voňkovou, kterou v minulém roce trápilo zranění zad. „Jde o velmi zkušeného soupeře, ale nemění to nic na tom, že budeme chtít postoupit. Dáme do toho všechno a myslím si, že to bude jeden ze životních fotbalových zápasů nejen pro mě, ale pro celý tým. Já doufám, že se na nás konečně usměje štěstí a postoupíme na velký šampionát,“ řekla zkušená útočnice.

Národní tým by se měl sejít 5. dubna, úvodní domácí utkání je pak naplánováno na pátek 9. dubna od 16 hodin v Chomutově. Odveta ve Švýcarsku je na programu o čtyři dny později, duel se odehraje na umělé trávě Stockhorn Areny v Thunu.

Baráž o postup na ME 2022
09.04. 16:00 Česká republika – Švýcarsko (Chomutov)
13.04. 20:00 Švýcarsko - Česká republika (Stockhorn Arena, Thun)