28. 2. 2018

Ženy si poradily s Belgií

Česká ženská reprezentace si na úvod Cyprus Women's Cupu poradila s Belgií. V prvním poločase přesně mířily Svitková s Kožárovou, po přestávce soupeřky snížily na konečných 2:1.

Češky od úvodu držely více míč na svých kopačkách a po patnácti minutách hry je poslala do vedení Svitková. Divišová nejdříve předvedla dobrý tlak na soupeřku, míč se nakonec dostal k české záložnici a ty otevřela skóre. Svitková se tak stala první přesnou střelkyní na celém turnaji.

Další branka přišla na konci 27. minuty, když Češky zahrávaly trestný kop. Centr Svitkové si našla Kožárová a hlavou poslala míč do belgické sítě podruhé.

Belgičankám se čtvrt hodiny před koncem podařilo snížit na rozdíl jedné branky, přesně mířila De Caigny. Další branka však již na GZS Stadium v Larnace nepadla, a tak Češky mohly slavit v úvodním duelu na turnaji výhru 2:1.

Od úvodních minut jsme byli aktivnějším týmem a po zásluze jsme šli v 15. minutě do vedení díky brance Svitkové. V dobrém výkonu jsme pokračovali a po standardní situaci Svitkové se ve 27. minutě střelecky prosadila hlavou Kožárová. Ve druhém poločase naše mezihra již neměla takovou kvalitu a Belgičanky snížily na 1:2. Závěr zápasu jsme sehráli velmi dobře po taktické stránce a úvodní výhru si tak pohlídali. Důležitý zákrok předvedla i brankářka Votíková, která nás podržela,“ hodnotil výhru nad Belgií trenér českého týmu Karel Rada.

Druhé utkání sehrají svěřenkyně trenéra Karla Rady v pátek s Rakouskem, které v prvním duelu podlehlo Španělsku 0:2.

Cyprus Women's Cup 2018, GSZ Stadium, Larnaka, Kypr

Belgie – Česká republika 1:2 (0:2)

Branky: 76. De Caigny - 15. Svitková, 27. Kožárová
ŽK: 29. Kladrubská, 68. Sedláčková J., 88. Nepokojová (všechny ČR)
Sestava ČR: Votíková – Vyštejnová, Cahynová, Kladrubská (67. Stárová), Bartoňová (85. Dědinová) – Divišová (67. Chlastáková), Krejčiříková, Svitková (85. Bužková), Szewieczková (82. Nepokojová) – Voňková (67. Sedláčková J.), Kožárová

Program žen - Cyprus Women's Cup 2018 (Kypr) 
02.03. 12:00  Česká republika – Rakousko
05.03. 17:00 Španělsko – Česká republika
07.03. utkání o umístění 
Webové stránky: www.cypruswomenscup.net

Ženy – kvalifikace MS
07.04. 16:15 Německo - Česká republika (Halle)