10. 12. 2020

Ženy Slavie remizovaly v Itálii 2:2

Vršovický tým začal letošní ročník Ligy mistryň na půdě italské Fiorentiny, kde se mu podařilo otočit skóre, nakonec však utkání skončilo remízou 2:2.

Slavia nezačala ve Florencii dobře a inkasovala hned v úvodu, když se po rohovém kopu prosadila Quinn. Před přestávkou však vstřelila důležitou branku na půdě soupeře Persson a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve druhém dějství se Pražankám podařilo otočit skóre, když se po centru střelkyně první branky radovala na zadní tyči Divišová. Domácí tým si vypracoval několik příležitostí k vyrovnání, proti ale byla brankářka Votíková. Fiorentině se jedenáct minut před koncem nakonec podařilo vyrovnat, po zpětné přihrávce se trefila Sabatino. Slavia tak remizovala v Itálii 2:2, odveta je na programu ve středu v Edenu.

„Postupně jsme se do utkání dostali, ale bylo na nás vidět, že nám chybí zápasový rytmus. Bylo znát, že nám na konci docházely síly. Utkání je dobře rozehrané, dát dva góly venku není málo, odveta ale bude těžká," řekl po utkání trenér Slavie Michal Kolomazník.

Fiorentina – Slavia Praha 2:2 (1:1)
Branky: 4. Quinn, 79. Sabatino – 40. Persson, 59. Divišová

Lucie Voňková se představila v základní sestavě Ajaxu, který hostil její bývalý klub, Bayern Mnichov. Česká útočnice vydržela na hřišti do 78. minuty, amsterdamský celek ale podlehl soupeřkám 1:3 a před odvetou není v dobré pozici.

Ajax – Bayern 1:3 (0:0)