10. 6. 2020

Ženy Slovácka si poprvé zahrály

V prvním tréninkovém utkání po dlouhé pauze nastoupily ženy Slovácka proti chlapcům z Jiskry Staré Město.

Přátelské utkání se odehrálo na hřišti domácí Jiskry, hrálo se na 3 x 30 minut a podmínky stěžoval neustálý déšť. ,,Po té dlouhé přestávce jsme se na utkání všechny hodně těšily, a jsme rády, že jsem mohly odehrát alespoň toto přátelské utkání. Máme zde nové hráčky z dorostu a ze začátku jsme se sehrávaly. Ta druhá třetina už byla z naší strany lepší a jako každé utkání s klukama je to pro nás těžké. Přeci jen jsou fyzicky zdatnější a rychlejší, takže jsme dostávaly góly z rychlých brejků, které se nám nedařilo zachytávat. Myslím si ale, že po takové pauze jsme tam měly i dobré věci a máme na čem pracovat," uvedla střelkyně jedné ze tří branek Slovácka Nela Krejčířová.

Utkání hodnotil i trenér Bláha. ,,Každá fotbalistka je ráda, že si konečně mohla zahrát ten správný fotbal v utkání. Nicméně prvních třicet minut jsme odehráli velmi špatně a vlažně. Další dvě třetiny už byly lepší a výkon se zlepšil. Některé obdržené branky byly naprosto zbytečné po našich ztrátách, ale furt to beru tak, že to bylo první utkání po dlouhé době. Můžeme si tam najít mnoho dobrých věcí, ale i pracovat na odstranění chyb," uvedl.

Slovácko se připravuje několik týdnů, nyní si konečně zahrálo i přípravné utkání. ,,Začali jsme společně trénovat hned jak to šlo, scházíme se třikrát týdně, akorát to do teď bylo bez nějakého utkání. Za týden ještě hrajeme v Kroměříži a trénovat plánujeme asi do 25. června. Na novou sezonu se pak začneme připravovat 15. července," prozradil Bláha.

S týmem se připravují i české reprezentantky a hráčky italského Sassuola sestry Dubcovy. ,,Jsem za to velmi rád, náš tým je velmi omlazený a mladé hráčky potřebují okolo sebe zkušené fotbalistky. I dnes bylo vidět, když holky Dubcovy naskočily od té druhé třetiny, tak rázem strhly výkon ostatních hráček a na hřišti to bylo znát. I v tréninkovém procesu si ostatní od nich jistě něco vezmou a je to jen velké plus," pochvaloval si trenér Slovácka.

Jiskra Staré Město U17 - 1.FC Slovácko ženy 7:3
Branky Slovácka: Krejčířová, Dubcová M., Furiková.

Jiskra Staré Město U17 - Slovácko ženy 7:3 (9.6.2020, přípravné utkání, Staré Město)