16. 10. 2016

Ženy: Sparta deklasovala Zbrojovku, Hradec poprvé vyhrál

Neúplné 9. kolo 1. ligy žen mělo o víkendu na programu pouze dvě utkání. Sparťanky si na Strahově poradily s brněnskou Zbrojovkou, již v sobotu zvítězil na domácí půdě Hradec Králové s Libercem a získal tak první body.

V neděli odpoledne přivítala Sparta na domácí půdě Zbrojovku Brno a vůbec nováčka soutěže nešetřila. I když se letenský gólostroj rozbíhal pomalu, nakonec skončilo utkání vysokým vítězstvím Pražanek 13:0.

Svěřenkyně trenéra Janoty v prvním poločase nepředvedly ideální výkon, chyběl jim pohyb a přesnost ve finální fázi. I tak poslala Spartu do vedení přesnou trefou Bertholdová a na 2:0 zvyšovala Lucie Martínková, které byl prominut zbytek disciplinárního trestu. Do šaten oba celky odcházely za vedení domácích 3:0, v nastavení prvního dějství si do vlastní sítě srazila Kukučová zakončení Adély Odehnalové.

Hned po přestávce přišly rychlé dvě branky Lucie Martínkové s Bertholdovou a odpor Zbrojovaček začal postupně opadat. Šestou branku přidala z dorážky Křivská, která následně připravila další branku pro Lucii Martínkovou, pro kterou to byla třetí trefa v utkání.

Třikrát se radovala i Bertholdová a bylo to již 8:0. Posledních deset minut byla k vidění exhibice v podání domácího týmu a brankářka Bečicová tahala míč ze sítě ještě pětkrát. Dvě trefy totiž předvedla Mocová, po jedné brance přidaly Stárová, Matoušková a Bužková. Zbrojovka si tedy ze Strahova odváží třináctibrankový příděl, Sparta totiž předvedla letošní největší ligovou výhru.

AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno 13:0 (3:0)
13., 51. a 76. Bertholdová, 19., 49. a 69. Martínková L., 82. a 85. Mocová, 45. Odehnalová, 56. Křivská, 80. Stárová, 86. Matoušková, 90. Bužková
statistika utkání

Zajímavý duel byl k vidění v sobotu mezi domácí Hradcem Králové a Slovanem Liberec. Domácí tým vede bývalý trenér Severočešky Dvořák, v sestavě se objevily i tři nedávné hráčky Slovanu. Za Hradec navíc nastoupila poprvé v sezóně brankářka Mitanová, za svobodna Legerská.

V 19. minutě našla Hýlové před brankou Lacinovou a ta hlavou poslala domácí hráčky do vedení. Chvilku před pauzou využil Hradec chyby soupeře uprostřed pole, střelkyně první branky vyslala do úniku Plzákovou a ta rozvlnila libereckou síť podruhé.

Pár minut po přestávce odebraly slovaňačky míč Hradci a na konci rychlé akce zakončovala centr Tůmové hlavou Jarchovská. Dvoubrankové vedení domácím ovšem vrátila v 62. minutě Brázdová. Bývalá liberecká hráčka tak uzavřela hlavou brankový účet utkání na 3:1 pro Hradec Králové, který díky tomu slaví první zisk bodů v sezóně.

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec 3:1 (2:0)