5. 8. 2019

Ženy Sparty daly žákům Dukly šest branek

Sparťanky si pro víkendové přípravné utkání pozvaly v neděli na Strahov starší žáky Dukly a nakonec zvítězily 6:1, když se na výhře dvěma brankami podílely Ringelová s Irenou Martínkovou.

První minuty přípravného utkání však vůbec vysoké výhře Sparty nenasvědčovaly. Chlapci z Dukly byli aktivní, rychlejší a dostávali se do koncovky. Americkou brankářku Dorseyovou však překonat nedokázali.

A tak udeřila Sparta, když z ojedinělé a rychlé akce skórovala v 23. minutě Ringelová. Stejná hráčka se radovala o pár minut později, když si našla centr Simpsonové a zaskočila tak mladíky Dukly. Povedená desetiminutovka mistrovského celku pokračovala, Křivská našla střídající Irenu Martínkovou a ta zvýšila na 3:0. Následně se ještě prosadila hlavou čerstvá posila Simpsonová a bylo to o čtyři branky.

Po přestávce se v sestavě Pražanek představila další posila z USA Baucomová a testovaná Kyperčanka Solomouová, která svým výkonem vedení letenského týmu přesvědčila a měli bychom jí tak vídat v české nejvyšší soutěži. Náskok sparťanek navýšila ještě Burkenroadová, šestou branku přidala Irena Martínková, která z dálky zaskočila brankáře. Dukla už jen korigovala výsledek, z pokutového kopu se prosadil Rakatomavo.

AC Sparta Praha – FK Dukla Praha U15 6:1 (4:0)
23. a 28. Ringelová, 32. a 60. Martínková I., 34. Simpsonová, 54. Burkenroadová -  71. Rakatomavo (p.)

Sparta - Dukla U15 6:1 (4.8.2019, příprava ženy, Praha - Strahov)