16. 7. 2016

Ženy Sparty si v první přípravě poradily s reprezentací Vietnamu

Úvodní přípravné utkání nové sezóny svěřenkyně trenéra Janoty zvládly, když na pražském Strahově porazily reprezentační výběr Vietnamu 3:1. Všechny branky padly už v prvním poločase.

O otevření skóre se v deváté minutě postarala sparťanská útočnice Lucie Martínková, když si ve vápně našla míč po sražené střele a ranou po zemi ke vzdálenější tyči nedala vietnamské brankářce šanci – 1:0. Vedení domácích ale nemělo dlouhého trvání, hned o minutu později srovnala na 1:1 sedmadvacetiletá vietnamská levá záložnice Tran Thi Thuy Trang.

Asijské hráčky mohly dokonce strhnout vedení na svoji stranu, v samostatném úniku na bránu se zjevila rychlonohá Nguyen Thi Muon, gólmanka Vaníčková ji ale tváří v tvář skvěle vychytala. Pak zahrozila znovu střelkyně gólu Trang či z přímého kopu Nguyen Thi Lieu. Z další branky se ale mohly radovat sparťanky. Sedm minut před přestávkou předložila Martínková zleva na malé vápno Mouchové, které se nemýlila – 2:1. V poslední minutě prvního poločasu se ještě po rohovém kopu prosadila hlavou Čulová – 3:1.

Ve druhém poločase měla Sparta více ze hry, častěji držela míč na svých kopačkách. Aktivně se ale snažily hrát oba týmy, po zisku míče oba shodně co nejvíce roztahovaly hřiště a přecházely do rozestavení se třemi obránkyněmi. Trenér Janota pokyny v angličtině pobízel k většímu zapojení i testovanou Florin Wagner, která nastoupila ve středu zálohy. Jinak mu ale pro dnešní duel scházely čtyři hráčky, takže Sparta nebyla ve zcela kompletní sestavě.

Žádný gól už ve druhé půli nepadl, možná nejblíže k němu měla Kladrubská, která nastoupila v útoku do druhé půle, brankářka ale její pokus vyrazila.

Reprezentace Vietnamu pobývá na soustředění v Praze od 4. do 20. července. V aktuálním žebříčku FIFA jí patří 34. místo, pro srovnání, česká reprezentace je na 32. pozici. Vietnamky už se v přípravě utkaly s bundesligovou Jenou, byla z toho remíza 2:2. V příštích dnech ještě změří síly s Duklou Praha a Viktorií Plzeň.

AC Sparta Praha – Vietnam 3:1 (3:1)
9. Martínková L., 38. Mouchová, 45. Čulová – 10. Trang
Sparta 1. pol.: Vaníčková – Dlasková, Čulová, Odehnalová, Vyštejnová – Bertholdová – Ringelová, Wagner, Mouchová, Mášová – L. Martínková
Sparta 2. pol: Vaníčková – Dlasková, Bertholdová, Odehnalová, Vyštejnová (69. L. Martínková, 85. Křivská) – Koubová, Wagner, Stárová, Mocová, Matoušková – Kladrubská

Autor: Tomáš Kafka