2. 3. 2018

Ženy své šance neproměnily a Rakousko vyhrálo 2:0

Ve druhém utkání na Cyprus Women's Capu nastoupily ženy v pátek proti Rakousku, které na úvod podlehlo Španělsku 0:2. Naopak Češky šly do utkání s vítězstvím v zádech, když Belgii porazily 2:1, Rakousku však podlehly 0:2.

Trenér Karel Rada udělal před utkáním s Rakouskem devět změn v základní sestavě a jak slíbil před turnajem, dal tak příležitost všem hráčkám v kádru. Rakousko nastoupilo se čtyřmi změnami.

V prvních minutách utkání byly Rakušanky o něco lepším celkem, ale žádnou větší příležitost ke skórování si nevytvořily. Ve 22. minutě se poprvé předvedly Češky, které ukázaly povedenou akci na levé straně, Svitková nakonec zakončovala pouze do rukavic brankářky.

Další velkou šanci neproměnila kapitánka Voňková, která ze samostatného nájezdu brankářku nepřekonala. Před přestávkou Svitková neproměnila pokutový kop za faul na Voňkovou, česká záložnice orazítkovala pouze břevno.

I úvodní okamžiky po změně stran vycházely lépe soupeřkám, skóre se však neměnilo. Rakušanky nemířily přesně. To však již neplatilo v 68. minutě, když dala vedoucí branku Feiersinger a stejná hráčka se radovala i o dvě minuty později.

Češky nakonec Rakousku tedy podlehly o dvě branky, v pondělí je čeká poslední utkání ve skupině s favorizovaným Španělskem, které remizovala s Belgií 0:0.

„I přes řadu změn v sestavě jsme neodehráli vůbec špatné utkání. Bohužel o výsledku zápasu rozhodla lepší produktivita soupeře. Přesto si myslím, že holky se nemají za co stydět. Škoda našich chyb v defenzívě, které dokázaly Rakušanky potrestat, kdežto my své velké šance, včetně pokutového kopu, neproměnili,“ řekl po prohře s Rakouskem trenér Karel Rada.