6. 3. 2019

Ženy v duelu o páté místo s Mexikem prohrály

V duelu o 5. místo na Cyprus Women’s Cupu 2019 čekalo na české ženy Mexiko. Tentokrát se národnímu týmu nepodařilo otočit vývoj skóre a na turnaji tak končí šestý.

Po druhém místě ve skupině skončily Češky napříč třemi skupinami na pátém místě a v boji o umístění je tak čekalo šesté Mexiko. Do vedení mohla svěřenkyně trenéra Karla Rady kapitánka Lucie Voňková, ale z nařízeného pokutového v 32. minutě kopu mířila pouze do břevna. Zanedlouho se ale radovaly Mexičanky, když se na druhé straně prosadila Ovalleová.

Hned po změně stran se ovšem radovala Jitka Chlastáková a bylo vyrovnáno. Česká radost ale netrvala dlouho, do vlastní sítě zamířila Petra Bertholdová a Mexiko opět vedlo. Nakonec již další branka nepadla a česká reprezentace tak obsadila na turnaji šesté místo. Na začátku dubna sehrají Češky další dva přípravné duely ve Walesu.

„Opět se nám podařil vstup do utkání, byli jsme aktivní, narušovali rozehrávku soupeře, nepouštěli ho do hry a vše důležité se odehrávalo na jeho polovině. Díky tomu jsme si vypracovali několik šancí, největší po faulu na Lucii Voňkovou, kdy sama faulovaná kapitánka ale nastřelila břevno. Znovu se ukázalo nedáš – dostaneš, kdy po přízemní střele na přední tyč šly soupeřky do vedení. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a na hráčkách byla vidět obrovská chuť opět otočit vývoj utkání na svoji stranu. Zaslouženě jsme brzo srovnali, po centru Kamily Dubcové se důrazem prosadila Jitka Chlastáková. Další šance se nedařilo proměnit, bohužel následně se po vlastní brance Mexičanky opět dostaly do vedení. Vytvářeli jsme si další šance, střídající hráčky opět pomohly týmu, vytvořili jsme na soupeře tlak a dominovali. Herně jsme spokojeni, hráčky plnily pokyny, znovu se ukázal charakter týmu, kdy hráčky neskládaly zbraně ani za nepříznivého stavu a rvaly se o lepší výsledek. Tentokrát nám chyběl klid v koncovce, soupeřky jsme přehráli a přestříleli, efektivita ale byla dnes na straně Mexika,“ popsal poslední duel na turnaji asistent trenéra Miroslav Jíra.

Češky tedy na turnaji obsadily šestou příčku. „Celkově máme za sebou dobrý turnaj, s velmi kvalitními soupeři, což pro nás znamenalo nabrání dalších zkušeností. Dali jsme prostor širšímu kádru a jsem rád, že ať už jsme hráli v jakékoliv sestavě či rozestavení, tak od první minuty měl celý tým dobrý přístup, střídající hráčky vždy šly na hřiště nabuzené, s chutí a přinesly oživení do hry. Posunuli jsme se v morálce a charakteru týmu, žádné utkání jsme nebyli odevzdaní, což mě velmi těší. V tom vidím mnohem větší sílu celého týmu,“ hodnotil celý turnaj trenér Karel Rada.

Mexiko ženy - Česká republika ženy 2:1 (1:0)

Branky:  34. Ovalleová, 55. vlastní – 48. Chlastáková
ŽK: 16. Ovalleová, 24. Godinezová, 53. Rangelová – 40. Cahynová
Sestava ČR: Růžičková – Dědinová, Bertholdová, Necidová (83. Dubcová M.), Janků (63. Vyštejnová) – Cahynová, Stárová (70. Martínková I.) – Veselá (63. Bartoňová), Dubcová K., Chlastáková (70. Szewieczková) – Voňková (63. Martínková L.)
cypruswomenscup.net