21. 2. 2019

Ženy v kvalifikaci ME proti Španělsku

Ve čtvrtek po poledni proběhl v sídle UEFA ve Švýcarském Nyonu los kvalifikace ME žen, finálový turnaj bude hostit v roce 2021 Anglie. Češky v boji o postup čekají Španělsko, Polsko, Moldavsko a Ázerbájdžán.

Na finálový turnaj do Anglie se přímo probojují vítězové devíti kvalifikačních skupin a tři nejlepší celky z druhých míst (dle výsledků s celky na 1. a 3.-5. místě ve skupině, dvě skupiny jsou šestičlenné), dalších šest druhých celků čeká baráž o další tři postupová místa. Těchto patnáct celků doplní pořádající Anglie, finálový duel se odehraje na slavném stadionu Wembley.

Češky byly zařazeny před losování do druhého výkonnostního koše, ve skupině D je nakonec čekají Španělsko, Polsko, Moldavsko a Ázerbájdžán. „Španělsko je favoritem skupiny, my s Polskem se popereme o druhou příčku. Věřím, že s ostatními týmy nezaváháme a získáme body. Polsko je silným soupeřem, minimálně na naší úrovni, vzájemná utkání budou rozhodovat maličkosti a momentální forma a stav kádru,“ uvedl po losu trenér národního týmu Karel Rada.

„Myslím si, že skupina je celkem hratelná, samozřejmě víme o kvalitách Španělska, ale samozřejmě víme i o kvalitách Polska, které se v poslední době herně hodně zvedlo, takže to určitě nebudou snadní soupeři. Jestli chceme být na špici mezi nejlepšími, musíme začít tyto soupeře porážet a pokud navážeme na výkony z předešlé kvalifikace o MS, tak věřím, že to zvládneme. Máme silný kádr, herně jsme se velmi zlepšily. Přeji si, aby i štěstí konečně stálo na naší straně, na hřišti do toho dáme všechno,“ okomentovala los a české naděje kapitánka reprezentace Lucie Voňková.

Český tým se letos poprvé sejde již tuto neděli, svěřenkyně trenéra Karla Rady mají před sebou mezinárodní turnaj Cyprus Women’s Cup 2019, který opět spolupořádá Fotbalová asociace České republiky. Na Kypru ženskou reprezentaci čekají v základní skupině A postupně duely se Severní Koreou, Finskem a Jihoafrickou republikou.

Los kvalifikace ME žen – Anglie 2021 – Skupina D
Španělsko
Česká republika
Polsko
Moldavsko
Ázerbájdžán

Termíny utkání:
30.08.2019 Moldavsko – Česká republika
03.09.2019 Česká republika – Polsko
08.10.2019 Česká republika – Španělsko
07.11.2019 Ázerbájdžán - Česká republika
13.04.2020 Španělsko – Česká republika
05.06.2020 Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020 Česká republika – Moldavsko
22.09.2020 Polsko – Česká republika