24. 6. 2022

Ženy v Srbsku prohrály s Běloruskem

Češky mají za sebou další utkání kvalifikace MS 2023, v Srbsku prohrály svěřenkyně trenéra Karla Rady s domácím Běloruskem 1:2, gól Szewieczkové znamenal pouze snížení.

Kvalifikační duel s Běloruskem se po výměně pořadatelství odehrál v srbském Bělehradu a soupeřky byly domácím celkem. Do utkání vstoupily lépe Bělorusky, které poslala vedení již v osmé minutě přesnou hlavičkou Valiuk. Vyrovnat mohla po čtvrt hodině hry Eva Bartoňová, ale brankářku Voskobovich nepřekonala.

Naopak soupeřky navýšily vedení, když zaváhaní v defenzívě potrestala opět Valiuk. Češky se pokoušely o vstřelení branky, šance Lucie Martínkové a následně Dubcové však brankou neskončily.

Snížení přišlo z kopačky Terezy Szewieczkové v 29. minutě, která využila zpětné nahrávky od Kamily Dubcové. V závěru prvního dějství mohla vyrovnat Klára Cahynová, ale do šaten šly za jednobrankového vedení Bělorusky.

Do druhého poločasu poslal trenér českého týmu Karel Rada místo Anny Dlaskové Franny Černou. V prvních minutách po změně stran střílely Kamila Dubcová s právě střídající Černou, ale brankářka Voskobovich si připsala další dva zákroky.

Velkou příležitost měla i střelkyně Szewieczková po centru Gabriely Šlajsové, ale brankářka Běloruska změnu skóre nedovolila. Skóre se neměnilo ani po zblokovaném pokusu Kláry Cahynové, kdy se míč dostal opět k Tereze Szewieckové, ale brankářka soupeře nadále držela svůj tým. Ani další střelecké pokusy brankou bohužel neskončily, a Češky tak prohrály o jeden gól.

Poslední dvě utkání v kvalifikaci MS 2023 odehraje národní tým žen v září, kdy se poměří s Kyprem a znovu s Běloruskem.

Kvalifikace MS žen 2023

Bělorusko – Česko 2:1 (2:1)

Branky: 8. a 19. Valiuk – 29. Szewieczková. ŽK: 47. Markusheuskaya, 72. Alkhovik - 38. Dlasková, 83. Krejčiříková.

Sestava ČR: Lukášová – Dlasková (46. Černá F.), Bertholdová, Kotrčová, Bartoňová (77. Veselá) – Cahynová (88. Pochmanová), Krejčiříková – Šlajsová, Dubcová K. (70. Cvrčková), Szewieczková – Martínková L. (69. Mrázová)