4. 3. 2019

Ženy v závěru otočily duel s JAR

Na závěr základní skupiny Cyprus Women’s Cupu nastoupily Češky proti Jihoafrické republice a nakonec dokázaly svoji převahu z druhého poločasu přetavit ve vítězství.

Do vedení dostala soupeřky v 17. minutě Makhabaneová. Před přestávkou navíc uviděla Jarchovská druhou žlutou kartu a Češky šly do deseti. I tak po změně stran měly svěřenkyně trenéra Karla Rady převahu, ale trefovaly pouze brankovou konstrukci. Dvakrát zaznělo břevno, jednou tyčka. Až deset minut před koncem se české fotbalistky konečně radovaly, vyrovnala Kamila Dubcová a stejná hráčka byla i u obratu skóre, když v závěru rozhodla o výhře 2:1.

Ve středu sehrají Češky utkání o umístění, v boji o pátou příčku je čeká Mexiko.

„Opět jsme proměnili sestavu, další hráčky dostaly příležitost, což se trochu promítlo na naší souhře, ale i tak to nebyl vůbec špatný výkon. První desetiminutovku jsme měli dobrou, škoda že jsme nevyužili nějaké příležitosti. Pak se hra vyrovnala, po jednom brejku jsme inkasovali, nevyšli nám nějaké taktické věci a červená karta vyplynula spíše z přemíry snahy. Druhý poločas jsme zvládli nad očekávání, Nečekal jsem, že si v deseti vytvoříme takovou převahu a bylo jen otázkou času, zda se nám podaří vstřelit branka. Měli jsme tam tyčku, břevno, velkou šanci promarnila Lucka Voňková, tlak byl obrovský. Nakonec se nám to podařilo v závěru, kdy se dvakrát trefila střídající Kamila Dubcová. Beru to jako zasloužený obrat, je to celkově dobré pro tým, který opět ukázal sílu a dokázal obrátit nepříznivý výsledek, za což musím smeknout. Střídající hráčky opět přinesly oživení, tým získává sebedůvěru, vnitřní sílu a motivaci s výsledkem něco dělat, což je pro nás pro všechny velmi pozitivní,“ uvedl po třetím utkání ve skupině trenér Karel Rada.


Česká republika ženy – JAR ženy 2:1 (0:1)

Branky: 81. a 89. Dubcová K. - 17. Makhabaneová
ŽK: 21. a 41. Jarchovská, 51. Nepokojová, 62. Martínková I., 87. Bartoňová – 49. Biyanaová, 76. Vilakaziová
ČK: 41. Jarchovská
Sestava ČR: Pižlová – Vyštejnová, Martínková I., Sedláčková N., Bartoňová (90.+2 Dědinová) – Veselá (58. Chlastáková), Dubcová M. (58. Cahynová), Bužková (68. Stárová), Nepokojová (68. Dubcová K.) – Jarchovská, Martínková L. (58. Voňková)

Další program žen na Women’s Cyprus Cup 2019:
06.03.  utkání o umístění
cypruswomenscup.net

Tabulka - skupina A
1. KLDR   3   3 0 0 9:3 9
2. Česká republika   3   2 0 1 6:6 6
3. Finsko   3   0 1 2 3:5 1
4. Jihoafrická republika   3   0 1 2 4:8 1