20. 9. 2016

Ženy zakončily kvalifikaci prohrou v Itálii

Stejně jako na podzim loňského roku v Chomutově nestačily české hráčky na Italky ani v úterním měření sil. V posledním utkání kvalifikace ME ženy prohrály na půdě soupeře 1:3, jedinou branku českého celku dala kapitánka Voňková.

S týmem nakonec na jih Evropy necestovala ze zdravotních důvodů Svitková a na poslední chvíli ji nahradila Mášová. Utkání se odehrálo na umělé trávě stadionu Silvia Pioly ve Vercelli. 

Hned v úvodu duelu se prosadila domácí Maurová, ovšem Češky dokázaly reagovat a ve 13. minutě vyrovnala kapitánka Voňková. Remízový stav však bohužel nevydržel příliš dlouho a hned za minutu se opět radovala Maurová. Nadále byly k vidění šance na obou stranách, ale skóre se do pauzy už neměnilo.

Po přestávce přidala třetí gól Italek v 62. minutě Gaugniová, která čtyři minuty předtím vystřídala střelkyni dvou italských branek Maurovou. Italky si tak připsaly výhru 3:1 a z druhého místa si zajistily postup přímo na ME. Češky končí kvalifikaci na třetí příčce a na ME se nepodívají.

Utkání se odehrálo ve vysokém tempu a Italky ukázaly svoji kvalitu. Z naší strany bych vyzvedl první poločas, kdy jsme odehráli sebevědomou a disciplinovanou partii, ale škoda, že za stavu 2:1 Tereza Kožárová nedokázala vyrovnat. Při samostatném nájezdu měla složitou situaci, obránkyni na zádech, i přesto se snažila přehodit brankářku. Italky do druhého dějství přeskupily rozestavení a my na to museli reagovat. Byli jsme trochu pod tlakem, organizovaným a kompaktním přístupem jsme je ale do větších šancí nepouštěli. Hráli jsme spíše ze zataženějšího bloku a čekali na brejky. Domácí hráčky nás však předčily kvalitou na míči, lepším přechodem do útoku a hrou po stranách. Musím tým pochválit za přístup, nasazení a v prvním poločase za sebevědomý výkon. Je vidět, že hráčky se zase herně posunuly a zlepšily,“ komentoval poslední utkání v kvalifikaci ME trenér českého výběru Stanislav Krejčík.

Statistika zápasu

Itálie – Česká republika 3:1 (2:1)

Kvalifikace ME 2017 žen, hráno ve Vercelli
Góly: 6. a 14. Maurová, 62. Gaugniová – 13. Voňková.
Rozhodčí: Bastosová - Sousaová, Teixeiraová (všechny Portugalsko) - Capelliová (Itálie)
Sestava ČR: Votíková - N. Sedláčková, Bertholdová, J. Sedláčková, Vyštejnová - Stárová (76. Ivaničová), Cahynová - L. Martínková (85. Bužková), Kožárová, Bartoňová - Voňková. Trenér: Krejčík.
 

Tabulka 6. kvalifikační skupiny:
1. Švýcarsko   8   8 0 0 34:3 24
2. Itálie   8   6 0 2 26:8 18
3. Česká republika   8   3 1 4 13:18 10
4. Severní Irsko   8   2 1 5 10:22 7
5. Gruzie   8   0 0 8 2:34 0